ADARAD Tanıtım Sayfaları

Hakkımızda

Diğer Grup Şirketleri

İştiraklerimiz

ANA KATALOĞU GÖRÜNTÜLE

Ana kataloğu indirmek için ikona tıklayınız.

TÜM SERTİFİKALARI GÖR

Tüm ürün sertifikalarını görüntülemek için ikona tıklayınız.

Adarad Döküm Ürünleri Tesisi, Bursa-Ankara karayolu üzerinde 45. kilometrede İnegöl Organize Sanayi bölgesinde faaliyet göstermektedir.

Tesis 1987 yılında Koç Holding tarafından Demirdöküm A.Ş. bünyesinde 245310 m² alan üzerine kuruldu ve 2002 yılında Demrad A.Ş. adını aldı. Toplam kapalı alanı 55449 m² ‘dir. Demrad A.Ş. Mayıs 2007’ de Demirdöküm A.Ş.’ nin Vaillant gruba satılmasının ardından Demirdöküm’ den ayrılarak Koç holding bünyesinde faaliyet göstermeye başladı. 2008 yılının Eylül ayında ise Adametal A.Ş. Grubu tarafından satın alınarak Adarad A.Ş. adıyla faaliyetini sürdürmektedir.

Adarad A.Ş. , avrupa döküm ısıtma sektörünün önde gelen firmalarındandır. Adarad markası veya diğer markalarla üretimini yapmakta olduğu ürünler kat kaloriferleri, merkezi kazanlar, doğalgaz sobaları, döküm radyatörler, elektrikli ısıtıcılar ve döküm şöminelerdir. Üretiminin büyük kısmını avrupa, kuzey afrika ve ortadoğuya ihraç etmektedir.
Adarad A.Ş. bugün , 6 milyon adet döküm radyatör dilimi, 50 bin adet kat kaloriferi(70 kW’a kadar), 5 bin adet merkezi sistem döküm kazan (70 kW ile 1 MW arası) ve 150 bin adet doğalgaz sobası üretim kapasitesine sahiptir.

Adarad A.Ş. Avrupa döküm radyatör pazarının %40’ ını , Avrupa döküm kazan ve kat kaloriferi pazarının %4’ ünü, Türkiye döküm radyatör pazarının %80’ ini ve Türkiye döküm kazan ve kat kaloriferi pazarının %10’ unu karşılamaktadır.