ADARAD Tanıtım Sayfaları

Hakkımızda

Diğer Grup Şirketleri

İştiraklerimiz

ANA KATALOĞU GÖRÜNTÜLE

Ana kataloğu indirmek için ikona tıklayınız.

TÜM SERTİFİKALARI GÖR

Tüm ürün sertifikalarını görüntülemek için ikona tıklayınız.

Adarad Döküm Ürünleri Tesisi, Bursa – Ankara Karayolu üzerinde, 45. Km’de İnegöl Organize Sanayi Bölgesinde, faaliyet göstermektedir. 245.310 m² alan üzerinde kurulu 60.000 m² kapalı alanı bulunmaktadır.

Tesis, 1987 yılında Koç Holding tarafından DemirDöküm A.Ş. bünyesinde kuruldu ve 2002 yılında Demrad A.Ş. adını aldı. Demrad A.Ş. Mayıs’2007 de DemirDöküm A.Ş. nin Vaillant Grup’a satılmasının ardından DemirDöküm’den ayrılarak Koç Holding bünyesinde faaliyet gösterdi. 2008 yılının Eylül ayında ise, Ada Metal Grubu tarafından satın alınarak, Adarad Döküm Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. adıyla faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Adarad A.Ş. Avrupa’nın özellikle ısıtma sektöründe önde gelen firmalarından olup, Avrupa Döküm Kazan ve Radyatör piyasasında %40 pay sahibidir. Baxi, Diedietrich, Ferroli, Vaillant, Sime gibi Avrupa’nın ısıtma sektöründe devleşmiş şirketlerine ihracat yapmaktadır.

Adarad markası ve diğer markalarla üretimini yapmakta olduğu ürünler; Kat Kaloriferleri, Merkezi Sistem Isıtma Kazanları, Doğalgaz Sobaları, Döküm Dilimli Radyatörlerdir. Bu ürünlerin yanı sıra, yapılan yeni yatırımlarla, otomotiv sektörüne yedek parça üretimi, Döküm Rögar Kapağı ve Döküm Kanal Izgaraları üretimi de yapılmaktadır. Üretiminin büyük kısmını Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Amerika Ve Kanada’ya ihraç ederek ülkemize döviz kazancı sağlamaktadır.

Adarad A.Ş. bugün, 6 milyon adet döküm radyatör dilimi, 50 bin adet kat kaloriferi (70 kW a kadar), 5 bin adet merkezi sistem döküm kazan (70 kW ile 1 MW arası) ve 150 bin adet doğalgaz sobası yıllık üretim kapasitesine sahiptir.

Adarad A.Ş. Avrupa döküm radyatör pazarının %40 ını, Avrupa Döküm kazan ve kat kaloriferi pazarının %4 ünü, Türkiye döküm radyatör pazarının %80 ini ve Türkiye döküm kazan ve kat kaloriferi pazarının %35 ini karşılamaktadır.